Rolety

421328_370700466274901_1596420300_n

PREČO ROLETY?

Zatemnenie - Vonkajšie hliníkové rolety dokonalo zatemňujú vnútorné priestory, čím zabraňujú ich prehrievaniu.

Úspora energie - Hliníkové lamely sú vyplnené polyuretánovou penou a montážou rolety pred oknom vznikne vzduchová dutina, čo výrazne zvýši tepelnú izoláciu. Hliníkové rolety znižujú prestup tepla cez okno až o 35-40%. Značne tak šetria náklady na vykurovanie v zimnom období. V letnom období vďaka svojej zatemňovacej schopnosti šetria náklady na el. energiu v prípade využívania klimatizácie.

Bezpečnosť - Hliníková roleta vytvára ďalšiu bariéru pred nevítaným hosťom. Zvyšuje tak bezpečnosť proti vlámaniu. Existuje množstvo ďalších doplnkov k roletám, ktoré zvyšujú ich bezpečnosť ešte viac. (zámok, západky...)

Zvuková ochrana - Efekt dvoch stien pôsobí ako zvuková bariéra a znižuje rušivý hluk z vonka. Súkromie - Dôležitá funcia rolety je aj ochrana súkromia pred nežiadúcimi pohľadmi z ulice a z okolitých domov.

PREČO PRÁVE HLINÍK A NIE PVC?

Hliník je pevnejší, stabilnejší a odolnejší než ostatné materiály. Plastové prvky vplyvom poveternostných podmienok a silného slnečného žiarenia často praskajú a deformujú sa. Hliníkové lamely sú vyplnené polyuretánovou penou a tým zvyšujú tepelnú izoláciu. Šetria tak v zimnom období náklady na vykurovanie. PVC lamely nie sú vyplnené ničím, takže PVC roleta izoluje tepelne len minimálne a pri silnom slnečnom žiarení prepúšťa značnú časť svetla. Povrchová úprava hliníkových prvkov je dlhodobo stála. Plastové prvky vplyvom slnečného žiarenia rýchlo strácajú svoju pôvodnú farbu. Hliník nepodlieha korózií, plechové schránky používané v plastových roletách áno. Vonkajšie rolety Štandart Predokenné rolety Štandart sú vhodné ako dodatočná montáž do dokončeného objektu, pričom je schránka rolety priznaná. Vodiace lišty sú vybavené kefkovým tesnením, čím zabraňujú spôsobovaniu hluku pri silnom vetre. Hliníkové lamely sú dostupné v širokej farebnej škále. Schránka a vodiace lišty sú v štyroch základných farbách (biela, hnedá, tm.hnedá, šedá), ale je možné ich nalakovať na ľubovolnú farbu RAL a zladiť ich tak s fasádou. Schránku a vodiace lišty je ešte možné vyhotoviť v imitácii dreva - zlatý dub, orech, mahagón.